Amor (402/18)

Informacje dodatkowe

  Wiek: 8 lat

  Imię: Amor

  Numer ewidencyjny: 402/18

  Szuka domu od: 04.04.2018

  Kastracja: Tak

  Akceptuje koty: Nie

r e k l a m a

Opis

Chciałabym żebyście poznali Amora, do tej pory zupełnie niewidzialnego w schronisku. Mieszka w nim od kwietnia, ale dopiero niedawno otrzymał imię, obrożę i został częściowo wyczesany.
Amor do tej pory nie czekał na dom, ale choć na chwilę uwagi, dotyk, czułe słowo. Widać, że w swoim 8-letnim życiu nie zaznał tego zbyt wiele. Znaleziony błąkający się, zaniedbany, z pewnością "podwórzowy", prawdopodobnie pies z
łańcucha. Z dotykiem także nie miał dobrych wspomnień - jeszcze niedawno sparaliżowany leżał w swojej skrzyni wewnątrz boksu, obawiając się najgorszego.

Mimo swoich gabarytów to łagodny i spokojny pies bez cienia agresji. Życie spędzone na dworze odbiło na nim swoje piętno. Jednak to piękny i mądry pies. Potrzebuje przekonać się do nowych osób, stałych wolontariuszy wita z oddali machaniem ogona i uśmiechem na pysku.

Amor źle reaguje na smycz, ucieka wtedy do swojej skrzyni i nie chce ruszyć z miejsca. Wskazana jest z nim praca najpierw nad zaufaniem, najlepiej na długiej lekkiej lince, aby dawkować mu nowe wyzwania i dać trochę przestrzeni. Dziś Amor po otwarciu drzwi boksu na oścież sam wymaszerował na spacer i był bardzo dzielny, bo mimo kilku odruchów powrotu do boksu, wyszedł ze swojej strefy komfortu i zdecydował się
na wycieczkę :)
Jest w tym psie nadal wielka wola życia i ciekawość świata. Każde źdźbło trawy musiało smakować niesamowicie, każdy krok do przodu był jego osobistym małym sukcesem :) Na koniec leżakowanie w cieniu i głaski, o które zaczyna nieśmiało się dopominać od zaprzyjaźnionych osób.

Amor nie wykazuje agresji do psów, z dwoma towarzyszami z boksu dogaduje się dobrze. Prawdopodobnie drugi łagodny pies w domu pomógłby mu się otworzyć i poczuć bezpiecznie. Wskazany dom z ogrodem oraz taki, który będzie przygotowany na pracę nad jego lękami.

Amor zasługuje na kogoś, kto się w nim zakocha - on z pewnością pokocha jeszcze kogoś bardzo mocno.

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
Telefon do Schroniska: 71 362 56 74
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek

Telefon: 71 362 56 74 SKONTAKTUJ SIĘ Obserwuj


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Zobacz tablice użytkownika

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 2371
Kategoria: Psy średnie
Typ użytkownika: Schronisko

Wsparcie portalu

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.

Partnerzy


  Partner medialny

  Partner techniczny