Remik szuka domu z drugim psem lub suczką

Informacje dodatkowe

  Wiek: 8 lat

  Imię: Remik

  Szuka domu od: 12.2013

  Kastracja: Tak

  Do dzieci: Starsze dzieci

  Akceptuje koty: Tak

  Akceptuje psy: Tak

  Rasa: Nie rasowy

r e k l a m a

Opis

Remik urodził się pewnie na jakiejś zapadłej wsi. Jak na wiejskiego kundla przystało mieszkał sobie gdzieś na podwórzu, bez zbytniego kontaktu z człowiekiem. Remik nauczył się od swojej mamy, że ludzi trzeba się bać. Na co kochany właściciel pewnie miał duży wpływ. Remik i jego mama zostali oddani do schroniska, jak 2 zbędne worki ziemniaków. Dwie skulone, zlęknione i sparaliżowane strachem kupki nieszczęścia. I te ogromne, wytrzeszczone z przerażenia oczy. Żadne z nich nie chodziło na smyczy. Remik potrafił tylko panicznie obszczekiwać wszystkich.
Zmarnował w schronisku 2 długie lata. To życie pewnie i tak było ciut lepsze niż poprzednie, bo przecież miska pełna i na głowę nie kapało. Ale strach towarzyszył Remikowi w każdej sekundzie pobytu w schroniskowej klatce. Wśród dużej ilości psów w schronisku, nie sposób było przekonać Remika do kontaktu z człowiekiem, do spacerów, do życia w mieszkaniu. Doświadczony dom tymczasowy to było dla tego psiaka więcej niż wygrana w totka. Były marzenia o oswojeniu Remika, o nowym domu, o nowej kochającej rodzinie – bo Remika nie da się nie pokochać! Wiedzieliśmy, że kiedyś będzie merdał ogonem, że będzie się przytulał i że w końcu przestanie mieć takie wytrzeszczone ze strachu oczy.
I bajka się ziściła, prawie… Remik nauczył się życia w mieszkaniu, w mieście, z ludźmi. Zaczął chodzić na smyczy, a nawet biegać bez smyczy. Puszczony luzem biega jak oszalały, ale grzecznie wraca na zawołanie tymczasowej opiekunki. Przy regularnych 3 spacerach dziennie Remik zachowuje czystość w mieszkaniu. Nie sprawia problemów przy kąpaniu, czy czesaniu. A u weterynarza jest wzorowym pacjentem. Remik uczęszczał na szkolenia dla psów. Jest pojętnym uczniem, a za pyszne nagrody nauczył się już paru sztuczek takich jak: siad i leżeć. Jest jeszcze troszkę lękliwy, gdy wykonuje się gwałtowne ruchy. Boi się obcych psów i obszczekuje je. Ale z tymi, które zna żyje w zgodzie. Koty lubi pogonić na podwórku, ale raczej dla sportu. W kontakcie z pewnymi siebie kotami, w mieszkaniu wykazuje zainteresowanie, ale nie jest agresywny. I do tego Remik zaczął być pieszczochem, który sam domaga się głaskania. Przychodzi, nadstawia głowę i widać, że głaskanie sprawia mu przyjemność, a człowiek już nie wydaje się zły. Trzeba tylko trochę cierpliwości i spokoju. Te ogromne zmiany są również dużą zasługą psiego towarzysza - Dina, który jest dla Remika ogromnym wsparciem i nauczycielem.
I wszystko pewnie skończyło by się happy endem gdyby nie choroba. Okazało się, że mimo postępów w wychowaniu oczy Remika wcale nie są mniejsze i mniej wytrzeszczone. Po serii badań m.in. okulistycznych okazało się, że Remik choruje na atrofię naczyń krwionośnych. Oznacza to, że nie widzi na 1 oko a na drugie widzi w około 60%. Aby zapobiec całkowitej utracie wzroku Remik dostaje suplement Visiopet Vetcaps (koszt na 30 dni to ok. 60 zł).Ostatnia kontrola potwierdziła, że suplement zatrzymał utratę wzroku.
Żeby sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana, co jakiś czas Remik bardzo się drapie i wygryza sobie sierść na łapkach. Przeprowadzone testy śródskórne potwierdziły alergię. Dlatego też Remik musi jeść karmę dla alergików (np. Eukanuba Dermatosis FP koszt ok. 170 zł za 12 kg na 2 m-ce lub Royal Canin koszt ok. 280,00 zł za 10 kg na ok. 2 m-ce). Co jakiś czas gdy świąd się nasila konieczne jest podawanie leku Apoquel lub odczulanie.
Jednak mimo tych chorób Remik żyje jak każdy inny pies. Biega, skacze, czeka na głaskanie i smakołyki, jest wesoły. Nie są to choroby śmiertelne, ale na pewno mogą powodować cierpienie – szczególnie alergia. 
Remik ma dopiero ok. 8-9 lat, jest średniej wielkości (jak Cocker spaniel). 
Remik spędził już 2 lata w domu tymczasowym. Jednak nie może tam zostać dłużej. Poszukujemy dla Remika spokojnego domu. U osób, które będą chciały o niego zadbać, również zdrowotnie. Remik potrzebuje nowej troskliwej rodziny. Jest to piesek o delikatnym charakterze, więc raczej nie nadaje się do rodziny z "głośnymi" małymi dziećmi. 
Kto pokocha Remika na zawsze?

Telefon: 663937454 SKONTAKTUJ SIĘ Obserwuj


Klub Seniora

Zobacz tablice użytkownika

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1584
Kategoria: Psy małe
Typ użytkownika: Konto prywatne

Wsparcie portalu

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.

Partnerzy


  Partner medialny

  Partner techniczny