Menu
 Some information may be shown in the language of the author.
Skoczek to jeden z kotów z tzw. stada golęcińskiego, którego kastracją zajmowali się nasi wolontariusze. Został złapany w lutym 2025 r. i trafił pod opiekę fundacji w tragicznym stanie. Jego zęby były w fatalnej kondycji – dwa górne kły złamane aż do korzeni, a reszta uzębienia wymagała natychmiastowej interwencji. Na dodatek zmagał się ze stanem zapalnym w uszku, prawdopodobnie po starciu z innym kotem.
Na szczęście Skoczek jest już po leczeniu i teraz może wreszcie skupić się na tym, co kocha najbardziej – głaskaniu oraz przytulaniu! To kotek, który pragnie bliskości i kontaktu z człowiekiem. Gdy zacznie się go głaskać, trudno przestać – jego radość jest po prostu rozczulająca.
Nie pozwól, by tak cudowny kocurek czekał na miłość zbyt długo!

Adoption procedures


Regulamin adopcji

Koty będące pod opieką Fundacji
Jeśli chcesz zaadoptować któregoś z fundacyjnych kotów (znajdujących się w domach naszych wolontariuszy i wystawionych w dziale „Fundacyjne koty do adopcji”, musisz mieć ukończone 18 lat i przejść pomyślnie przez 3 etapy procedury adopcyjnej:

Krok 1: Wypełnienie ankiety adopcyjnej. https://forms.gle/foYqvQBa5L8aArK27
Na początek poprosimy Cię o odpowiedź na kilka ważnych pytań w naszej ankiecie adopcyjnej online.
Ankieta adopcyjna została stworzona, aby:

• uzmysłowić Ci odpowiedzialność, którą na siebie bierzesz,
• pomóc dobrać pupila odpowiedniego do Twojego domu,
• poinformować Cię o trudnościach, jakie możesz napotkać, przyjmując pod swój dach kota.

Prosimy Cię o szczere odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie obawiaj się, jeśli czegoś nie wiesz i nie próbuj zgadywać, jakiej odpowiedzi oczekujemy. Zależy nam na udanych adopcjach, które są możliwe tylko, jeśli będziemy wobec siebie uczciwi i prawidłowo zdiagnozujemy potencjalne problemy oraz odpowiednio wcześnie wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości.

Krok 2: Zapoznanie z kotem w jego domu tymczasowym.
Następnym etapem procesu adopcyjnego jest bezpośrednie spotkanie z kotem, którego wybrałaś/eś. Podczas spotkania nazywanego przez nas wizytą przedadopcyjną zachęcamy do zadawania pytań na temat kota, który Cię interesuje. Jego tymczasowy opiekun udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i porad, a także informacji na temat naszych wymagań - warunkiem adopcji jest bowiem nie tylko zapewnienie kotu odpowiedniej opieki, lecz również np. zabezpieczenie domu (okna służące do gruntownego wietrzenia i balkon powinny być zabezpieczone siatką; ogranicznikami mogą być zabezpieczone okna, które są tylko uchylane; należy także zwrócić uwagę na znajdujące się w domu rośliny, przedmioty itd.). Dzięki wizycie u wolontariusza zobaczysz, jak kot zachowuje się w znanym sobie otoczeniu. Gdy podejmiesz już decyzję, a i my uznamy, że nie ma przeciwwskazań do adopcji, kot zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Adopcja nie następuje tuż po rezerwacji - Ty musisz mieć czas na przygotowanie się na przybycie nowego domownika, a my musimy mieć pewność, że kot jest odpowiednio przygotowany do zmiany otoczenia (np. nie wydajemy kotów bezpośrednio po szczepieniach, aby nie obniżać ich odporności).

Krok 3: Podpisanie umowy adopcyjnej.
Nasz wolontariusz przywiezie do Ciebie kota i poprosi Cię o podpisanie tzw. umowy adopcyjnej. Zobowiązujesz się w niej głównie do odpowiedniego dbania o adoptowane zwierzę.
Razem z podopiecznym otrzymasz jego książeczkę zdrowia i informacje o wykonanych zabiegach oraz przeprowadzonym leczeniu. Nie pobieramy za zwierzęta oddawane do adopcji żadnych opłat. Nie jest to umowa kupna-sprzedaży!

Procedura ta może na pierwszy rzut oka wydawać Ci się kłopotliwa, w rzeczywistości jednak sprzyja ona lepszej komunikacji pomiędzy adoptującym, a Fundacją oraz minimalizuje liczbę nieudanych adopcji czy nadużyć ze strony osób trzecich. Innymi słowy: my mamy pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana i kot będzie u Ciebie bezpieczny, a Ty masz pewność, że dostarczono Ci pełnych i rzetelnych informacji na temat zwierzęcia.

Wszelkie pytania można kierować na podany powyżej adres adopcje@kocipazur.org lub pod numerem telefonu 502 111 279 w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00.

Name Name
Skoczek
Cats accepted Cats accepted
Yes
Accepts dogs Accepts dogs
Not checked
FeLV FeLV
Ujemny
FIV FIV
Dodatni
FIP FIP
Nie badano
Dodatkowe informacje Dodatkowe informacje
  • Vaccinated
  • Dewormed
  • Castration
  • Calm
  • Mild

Localization

Grochowska 49

Poznań
wielkopolskie
Added: 15.04.2025, 10:44
Recently added by us See all