Menu
Fundacja Felineus
Fundacja Felineus

Kit - Ciekawski i odważny kociak czeka na dom

 Some information may be shown in the language of the author.
Kit to czarno-biały kocurek urodzony w kwietniu 2026 roku. Ma umaszczenie małego pingwinka i charakter, który sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie. Jest bardzo towarzyski, ciekawy świata i lubi być blisko ludzi. Chętnie uczestniczy we wszystkim, co dzieje się w domu, a po zabawie najchętniej zwija się na kolanach i uruchamia swoje mruczące „silniczki”.
Od małego wychował pośród siedmiorga kociego rodzeństwa. Dlatego uwielbia wspólne kocie zabawy, dobrze odnajduje się także w towarzystwie dzieci. Bez problemu także dogaduje się z dorosłymi kotami. Jest przyzwyczajony do normalnego życia domowego, dlatego nie stresują go codzienne odgłosy i domowy gwar. Kit z radością zamieszkałby z jednym ze swoich braci lub sióstr albo dołączył do domu, w którym czeka już koci przyjaciel (nie jest to warunek konieczny)
Kocurek pięknie korzysta z kuwety, ma dobry apetyt, jest zdrowy, odrobaczony i zaszczepiony, posiada książeczkę zdrowia. Jeśli więc marzy Ci się młody kot, który równie chętnie się bawi, wtula w człowieka i mruczy do ucha, Kit może być właśnie tym, którego szukasz.
Tel. kontaktowy 512 182 032
 

Adoption procedures

OGÓLNE ZASADY ADOPCJI KOTA W FUNDACJI FELINEUS:

1. Przeprowadzenie rozmowy przedadopcyjnej / wizyty przedadopcyjnej (m.in. rozmowa  o warunkach, stylu życia  i charakterze Adoptującego, o żywieniu kota, pielęgnacji, specjalnych potrzebach jeśli takie występują).
2. W przypadku każdej adopcji wymagane jest podpisanie umowy adopcyjnej. W umowie adopcyjnej adoptujący zobowiązuje się do wykonania kastracji adoptowanego kota  (jeżeli np.  jest za młody by zabieg wykonać przed adopcją, lub zabieg nie może zostać aktualnie wykonany ze względów zdrowotnych) i przesłania zaświadczenia (zdjęcia wpisu w książeczce), że  kastracja została wykonana. Odmowa poddania kota  zabiegowi kastracji wyklucza adopcję.
2. Fundacja Felineus  zastrzega sobie prawo do wykonani wizyty przed i po adopcyjnej.
3. Wszystkie koty w wieku powyżej 6 miesiąca życia wydawane są już po zabiegu kastracji (chyba że nie pozwalają na to względy zdrowotne). Wówczas obowiązuje punkt 1 – kastracja przez adoptującego.
3. Przy odbiorze kota należy mieć ze sobą transporter do przewozu kota oraz dowód osobisty.
4. Adoptującym kota może być jedynie osoba pełnoletnia.
5. Nie wydajemy do adopcji kotów „na prezent” oraz nie przeprowadzamy adopcji z pośrednikami.
6. Adoptujący ma obowiązek przygotowania przed adopcją domu do przyjęcia kota tj. zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne akcesoria (kuweta, żwirek, pokarm, transporter, legowisko, zabawki).

Name Name
Kit
Cats accepted Cats accepted
Yes
Child friendly Child friendly
Yes
Dodatkowe informacje Dodatkowe informacje
  • Vaccinated
  • Dewormed
  • Energetic
  • Aktywny
  • Mild
  • Confident

Localization

bł. ks. Kowalskiego 18

Rzeszów
podkarpackie
Added: 27.06.2026, 10:18
Recently added by us See all